Gaminamos tik iš medžio apdirbimo pramonės atliekų

Granulėms gaminti naudojamos pjuvenos, likusios po medžio apdirbimo. Jų gamybos procesas nėra sudėtingas. Pirmiausia pjuvenos išdžiovinamos. Paskui jos patenka į specialų įrenginį – granuliatorių. Šiame įrenginyje pjuvenos mechaniškai suspaudžiamos ir suformuojamos granulės.

Granulės skirstomos pagal skersmenį (vienos būna 6 mm, kitos – 8 mm), pagal medienos rūšį, taip pat pagal žaliavas (pavyzdžiui, šiaudų granulės).

Pagamintas granules gamintojas mažmeniniams vartotojams supilsto į maišus. Dažniausiai jie būna 15 kg dydžio. Čia irgi nemaža įvairovė. Vieni gamintojai granules pila į aklinai užlydytus polietileno maišus. Tokie maišai visiškai nepraleidžia oro, taigi nepritraukia ir aplinkinės drėgmės. Kiti gamintojai pasirenka orui pralaidžius maišus, treti – maišus su skylutėmis. Taip daroma todėl, kad iš maišų išeitų oras. Nors visi šie maišai granulių kokybei įtakos neturi, bet jau senokai granulėmis besišildantys žmonės pastebi, kad skylėtus arba orui pralaidžius maišus vertėtų bent savaitę prieš pilant į bunkerį laikyti katilinėje. Taip iš jų išeis iš aplinkos sukaupta drėgmė. Granules rekomenduojama laikyti gerai ventiliuojamoje patalpoje. Tada tikrai granulės bus sausos ir nepraras savo kokybės. Tačiau nemažai žmonių granules laiko garažuose, kuriuose drėgmės kiekis gerokai didesnis. Štai tokiems žmonėms ir rekomenduojama maišus su skylutėmis prieš pilant į bunkerį palaikyti sausoje patalpoje.